You are currently viewing Koszulka do karmienia – niezbędnik młodej mamy
odzież dla karmiących piersią

Koszulka do karmienia – niezbędnik młodej mamy

  • Post author:
  • Post category:Moda

Z pewnością każda z karmiących piersią mam ma już za sobą sytuacje, kiedy miejsce i czas temu nie sprzyjały. Niekomfortowa sytuacja, miejsce publiczne lub ubranie, które nie ułatwiało dostępu do piersi. Żadna mama nie ma ochoty podciągać całego ubrania pod szyję! Najważniejszym wyznacznikiem bezstresowego karmienia jest komfort mamy i dziecka.

Abu uniknąć niepotrzebnego stresu, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie ubrania, które zapewnią nieskomplikowany dostęp do piersi. Obecnie mamy bardzo duży wybór wygodnych dresów. Jednak dobra koszulka do karmienia to podstawa. Czym przede wszystkim kierują się kobiety przy jej wyborze? Sposobem otwierania. Tutaj wiele zależy od indywidualnych upodobań. Warto wybrać rodzaj rozchylania koszulki najbardziej odpowiedni do pozycji, w której karmimy. Istnieje jednak wiele kryteriów, które skłaniają nas do zakupu.

Praktyczna odzież do karmienia powinna cechować się:

– łatwym dostępem do piersi

– minimalna ilością odsłanianego ciała

– niedrażniącą tkaniną przyjazną mamie i dziecku

– krojem stworzonym do codziennego użytku

– luźnym materiałem, który nie powoduje dyskomfortu czy zbytniego ucisku na biust

karmiąca mama

Czy warto wydać więcej?

Ubrania do karmienia kosztują znacznie więcej niż standardowa odzież. Wpływają na to wspomniane wyżej kryteria. Jednak to wydatek, który się opłaca. Młode mamy zyskują atrakcyjność, wygodę i dyskrecję podczas karmienia. Posiadanie wysokiej jakości koszulki do karmienia sprawia, że mamy nie muszą rezygnować z aktywnego trybu życia i czuć się komfortowo na co dzień.

Obecnie na rynku istnieje wiele propozycji odzieży dla karmiących piersią. Jednak ciężko jest ocenić ich praktyczność, bez wcześniejszego użytkowania. Według nas najlepiej sprawdzą się tutaj najprostsze rozwiązania. Bez kłopotliwych suwaków, rzepów czy zatrzasków. Stworzyliśmy koszulkę, która na pierwszy rzut oka nie ma nic wspólnego z typową odzieżą do karmienia. Koszulka TAP została zaprojektowana do swobodnego karmienia piersią. W jej tworzeniu asystowały nam dwie mamy, które testowały koszulkę na sobie i pomogły wprowadzić niezbędne poprawki.

Dopełnieniem będzie biustonosz przeznaczony do karmienia piersią. Powinien być lekki, przewiewny oraz odpowiednio elastyczny. Zapobiegnie to jego deformacji przy wielokrotnym wyjmowaniu piersi. Dobrze dobrany biustonosz i wygodna koszulka to duet idealny dla karmiących mam.