You are currently viewing Praca z domu. Chwilowe wyzwanie czy nowy styl pracy?

Praca z domu. Chwilowe wyzwanie czy nowy styl pracy?

  • Post author:
  • Post category:Moda

Jeszcze do niedawna home office był w zasięgu ręki jedynie dla farciarzy. Wraz z nadejściem 2020 stał się spełnionym marzeniem dla pracowników wielu branż. Logujemy się do nowej rzeczywistości już od roku i ta rzeczywistość zdaje się powoli zapuszczać korzenie w naszych domach. Czy zapowiada się powrót do biura? W obecnej sytuacji.. raczej nie.

Praca z domu od zawsze wydawała się kusząca. Domowa kawa, komfortowe spodnie dresowe, bluzy czy lekko sprane koszulki. Wygoda pełną parą! Eleganckie ubrania zastąpiliśmy domowymi, casualowymi ubraniami. Łatwo jest jednak zatracić się w home office i wpaść w sidła niechlujności. Jak temu zapobiec?

Pomoże lekki makijaż, odpowiednia przestrzeń do pracy oraz schludna i praktyczna stylizacja. Najważniejsze jest jednak, aby ubrania, w których na co dzień spędzamy większość czasu były wykonane z delikatnych, naturalnych materiałów. Świetnie sprawdzą się tutaj dresy z bawełny czy lejącego weluru. Jeżeli podczas pracy z domu stawiasz przede wszystkim na komfort, wymień wyciągnięte bluzy na bawełniany set. Stawiaj na polskie szwalnie, metki i materiały. Masz wtedy gwarancję jakości produktów, a przy okazji wspierasz polską gospodarkę. Lepiej ubrana poczujesz większą chęć, żeby wyjść z łóżka, a tym samym oddzielisz czas prywatny od czasu służbowego.

Co pokazać na zoomie?

Wygoda wygodą, ale co jeśli przełożony poprosi o spotkanie przez kamerkę? Uczucie komfortu nie musi wykluczać schludnego i profesjonalnego wyglądu. Jest to dobry czas, aby wymienić znoszone podomki na minimalistycze stylizacje do pracy z domu.

Możemy schować się w naszej jamie, ale mimo to, wciąż czuć się dobrze, mieć motywację i świetnie prezentować się przed współpracownikami.